skip navigation
Home NAFA Nationals NAFA/MMFL NQ Roster Submissions Umpire Info Contact NAFA Teams

Home of NAFA Youth Fastpitch

Welcome to the North American Fastpitch Association

National Tournament Information please click on NAFA Nationals

Teams Registered and attending in 2015

2015 10U Registered

Teams Registered Teams Registered Teams Registered
1 Stateline Fury 10U 17 St. Peter Twins 32 Forest Lake Maroon
2 Champlin Park 18 White Bear Lake Orange 10U 33 Hopkins Silver
3 Brooklyn Park 19 Lakeville Thunder Blue 34 Hopkins Royals 10
4 Goodview Sandlot 20 White Bear Bears 10U 35 Prior Lake Holmes
5 New Richmond Black 21 MHAA Warriors 10U 36 Burnsville Gold 10U
6 Chaska 22 Rosemount Irish 10U 37 Mankato Peppers Elite
7 Eastview 10U 23 Rosemount Irish Stapf 38 Spring Lk Park Red
8 Mankato Peppers Orange 24 Rosemount Irish Nosan 39 Lakeville Thunder Black
9 East Ridge Raptors 10U 25 B-W Hawks 40 Bloomington Blue 10U
10 Eagan Wildcats A 26 Thundercats 41 Wayzata Wicked A
11 Eagan Wildcats B 27 Chanhassen 10U 42 Wayzata Playmakers B
12 Soderville Way 28 Burnsville Black 10U 43 Wayzata Warroirs B
13 Shakopee Black 29 Stillwater Red 44 Shakopee White
14 Edina Black 10U 30 Oakdale Black 45 Shakopee Red
15 STMA Gold 31 OMGAA Storm Creutzmann 46 Silver Bullets Welle
16 Eden Prairie Black

2015 12U Teams Registered

Teams Registered Teams Registered Teams Registered
1 Crush Tidal Waves SF 26 Zimmerman Thunder 50 Lakeville Lightning
2 Stateline Fury 11U 27 Bloomington Blue 51 Apple Valley Silver
3 Altoona Synergy 28 Forest Lakem Maroon 52 NWD Bruers
4 Stateline Fury 2k2 29 Randolph Rockets 53 Edina Black 12U
5 Cottage Grove Black 30 Mounds view Frenzy 54 Big Lake Loftus
6 Shakopee Kettler 31 St. Peter Avalanche 55 Lakeville Thunder
7 Shakopee Breyer 32 Shakopee Black 12U 56 Forest Lake White
8 Illinois Gold 33 Waconia Purple 57 Owatonna Crush
9 Apple Valley Gold 34 Burnsville Black 58 Rochester Outlaws
10 Kishwaukee Valley Storm 12 35 Mounds View Stampede 59 Sioux Falls Cyclones 12
11 Champlin Park 12B 36 Prescott Cardinals 60 NWD Gangl
12 Champlin Park 12A 37 White Bear Bears 12U 61 Burnsville Gold
13 Chaska Hawks 38 Sioux Falls Fusion 62 Hopkins Royals 12
14 Soderville Bengals 39 OMGAA Storm Zwack 63 Big Lake Fourdyce
15 Renegades Swat 40 Chanhassen Blue 64 Jordan Jags
16 Champlin Park Cardinal 41 Chanhassen Christensen 65 Orland Park A's
17 Menomonie Mustangs 42 Seymour Flames 66 Wayzata Diamonds B
18 East Ridge Raptors 12U 43 Orono Johnson 67 Wayzata Fire B
19 Prior Lake Farley 44 Forest Lake Gold 68 Rosemount Irish Krenz
20 Prior Lake Dahl 45 Soderville Vogel 69 Baldwin Woodville Hawks
21 Rosemount Irish Smith 46 Eastview Lightning 12U 70 Diamonds Krush
22 Stillwater Black 12U 47 LeSueur Lady Giants 71 Eden Prairie Black 12
23 SEP Rams 12 Black 48 New Ulm Red 72 Minnetonka Ice
24 Brooklynn Park Pirates 49 Crystal Lake Slam 73 Ellsworth Purple
25 Monticello Magic

2015 14U Teams Registered

Teams Registered Teams Registered Teams Registered
1 Darien Fuzion Blue 13 Crush Tidal Waves 13 25 White Bear Lake Bears 14
2 East Peoria Big Dog Express 14 Mounds View Mustangs 26 MN Force Rice
3 MN Chaos 00 15 Andover Huskies Eiyrek 27 MHAA Warriors Gold
4 Fox Valley Renegades 16 Sioux Falls Cyclones 14 28 Farmington Orange
5 McHenry Heatwave 17 Mad City Crush Blue 14 29 Mason City Crossfire
6 Rock River Stix 18 Roseville Black 30 Wayzata Fury B
7 SWAT Adrenaline 19 MN ForceKlein 31 Kishwaukee Valley Storm PP
8 Big Dogs Xtreme 20 White Bear Orange 14 32 POLARS
9 Sioux Falls Steel 21 Kishwaukee Valley Storm SH 33 Brandon Blast
10 Champlin Park 14 22 St. Lewis Park 34 Lisle Slammers
11 SEP Rams 14 Black 23 Fusion Heat
12 NWD Primus 24 Soderville Halvorson

2015 16U Teams Registered

Teams Registered Teams Registered Teams Registered
1 MN Chaos 98 10 Pipestone Arrows 19 Beat Down
2 Crush Tidal Waves JS 11 Wallbangers Diamondbacks 20 Fire Pro Fastpitch
3 DeForest Sting 12 Bison Outlaws 21 MN Reign
4 Toxic Fastpitch 99 13 Brandon Blaze 22 16U Bears
5 Mad City Crush Blue 14 Kishwaukee Valley Storm 16B 23 3 Diamonds
6 St. Paul Rookies Red 15 Plymouth Wayzata 24 Lincoln Rockets
7 DGF Rebels 16 MN Chaos 99 25 Illinois Gold 16
8 Waves 17 Forest Lake Rangers 16U 26 Dakota Fury
9 Duluth Aerials 18 MN Mayhem

2015 18U Teams Registered

Teams Registered Teams Registered
1 Stateline Fury Red 6 Synergy Fasypitch
2 Darien Fuzion 7 Slgonquin Aces
3 Crush Tidal Waves 18 8 Grand Rapids 18U
4 Quakes Black 18U 9 MN Rivals
5 Kishwaukee Valley Storm 18A

Updates

Thanks to all involved, the teams, coaches, parents, assoications who put on the tournaments, people who kept the fields up, concession people, Tournament Directors, all.    Last year we had 332 teams over 5 tournaments, super softball.